WSPÓŁTWÓRCY KSIĄŻKI

AUTORZY BAJEK

kasiaberska
fot. Magdalena Mizera

Katarzyna Berska

Koordynatorka projektu „Magia wartości”. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Choreografka tańca ludowego oraz instruktorka myślenia wizualnego. Od 2001 roku twórczyni i realizatorka projektów edukacyjnych. Współpracuje m.in. z Zamkiem Królewskim w Warszawie i Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Emocjonalna, wrażliwa strażniczka wartości, zakochana w kolorach, stylu etno i rodzinnej codzienności. Pomysłowa mama trójki dzieci, przyjaciółka czworonogów (swoich i leśnych). W życiu kieruje się słowami Ireny Sendlerowej: Dopóki będę żyła, dopóki mi sił starczy, zawsze będę mówiła, że najważniejsze na świecie i w życiu jest Dobro.

maj

Agnieszka Baj

Z wykształcenia (i rozsądku) magister inżynier, z zamiłowania od zawsze humanistka. Pół roku temu została mamą, co zmotywowało ją do spełnienia swoich marzeń. Chciałaby, aby córka dorastała, widząc ją szczęśliwą i spełnioną, w związku z czym rozpoczęła przygodę z korektą i copywritingiem. Napisanie Wakacji Zośki to dla niej pierwszy krok w stronę nowego, lepszego życia, a jednocześnie działanie w szczytnym celu. Ma nadzieję, że w tej krótkiej bajce udało jej się zawrzeć przekaz i głębię oraz że skłoni ona do refleksji niejedną osobę.

piotrbenn

Piotr Benn

Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego i Uniwersytetu SWPS. Z wykształcenia slawista, dziennikarz i psycholog. Wykonywał szereg zawodów: od dyspozytora w firmie taxi, poprzez bycie tłumaczem, magazynierem, dziennikarzem, do pracownika biurowego. Zdobył tam wiele doświadczenia, ale dużo więcej przeżył dzięki książkom, które kocha i które chyba na zawsze pozostaną jego wielką miłością. Największą radość dają mu lektury z gatunku fantastyki, ale coraz bardziej docenia opasłe tomiska naukowe, ponieważ drugą po fantastyce wielką pasją Piotra jest nauka.

chojnacka

Katarzyna Chojnacka-Musiał

Surdopedagog, terapeuta pedagogiczny, nauczyciel-bibliotekarz. Współpracuje z czasopismem „Biblioteka w Szkole”, gdzie publikuje artykuły dotyczące TIK w bibliotece. Blogerka i recenzentka książkowa. Beta-readerka powieści Sylwii Trojanowskiej i początkująca redaktorka. I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim SZUFLADA 2012. Wyróżnienie w konkursie wydawnictwa dBajki dla blogerów na napisanie bajki terapeutycznej. IV miejsce w Przedwojennym Konkursie Literackim „Już nie zapomnisz mnie”. W czasie wolnym śpiewa w chórze mieszanym i ładą nivą przemierza z mężem leśne dukty i bezdroża.

klaudia

Klaudia Gawor

Redaktorka i korektorka, niekiedy także autorka. Dba o słowa oraz ich formę. Stara się, aby teksty, nad którymi pracuje, fascynowały, uczyły i bawiły. Jako mama siedmiolatka i dwuletnich bliźniaczek doskonali się w wymyślaniu opowieści na każdy temat. Ukończyła filologię polską ze specjalizacją edytorską oraz krytycznoliteracką. Jest pasjonatką języka polskiego i jego zawiłości. Uwielbia spacery po Trójmieście, szelest kartek i poszukiwania zaginionych przecinków. 
kusztal

Celina Kusztal

Z zawodu politolog, z zamiłowania pracuje jako copywriter i mama 24/7. Do napisania bajki zgłosiła się w ostatniej chwili. Nie zmienia to faktu, że tym sposobem spełniła jedno ze swoich największych marzeń. Tak, one naprawdę się spełniają! 

Historia, którą stworzyła, jest dla niej wyjątkowa. Ma nadzieję, że stanie się taka również dla Was, jej Czytelników.

nadolna
fot. Natalia Maciejewska

Agnieszka Nadolna

Jej życiorys zawodowy to barwna mozaika turystyczno-administracyjna. Obecnie przebywa na urlopie wychowawczym. Pisze hobbystycznie i wciąż platonicznie, od kilku lat głównie przedstawienia muppetowe. Gdy podczas występu wciela się w swoje postacie, czerpie z tego dziecięcą radość. Jest współautorką powieści Alicja przed lustrem. Uwielbia czytać swoim dzieciom i to właśnie z myślą o nich wzięła udział w projekcie „Magia wartości”. Ma nadzieję, że jej bajka będzie początkiem wielowątkowej przygody.

milena

Milena Napiórkowska

Szkołę ukończyła jako inżynier od fotonów. Później znalazła tunel, którym przechadza się czasem ze świata liczb do świata słów, by opowiedzieć o dzikiej północy i zorzy polarnej. Albo o śniegu, wietrze i zimnie, które rozgrzewają serca. O słonecznych nocach, w których jest jednak trochę ciemności. Lubi tę północną bajkę, gdzie mieszają się prawa fizyki i arktyczna magia. W różne podróże zabiera Wełniacze. Ciocia Gosia daje im szydełkowe życie, a przygody — te prawdziwe i te zmyślone — opisuje Milena na facebook.pl/Welniacze. A jako elf-pomocnik (dla twórczyni facebookowej grupy Finlandia i Finowie) podpowiada, gdzie w Finlandii warto posiedzieć i czym się zachwycić.

kasianowosielska

Katarzyna Nowosielska

Z wykształcenia prawnik, z zamiłowania mediatorka i dziennikarka. Pracowała dla „Rzeczpospolitej”, „Dziennika. Gazety Prawnej”, „Pulsu Medycyny” czy wydawnictwa Wolters Kluwer. Współtworzy fundację Europejskie Centrum Mediacji. Pasjonatka słowa pisanego i mówionego. Pisze książki, tworzy blog. Mama kilkuletniego Ignasia, który także uwielbia książki. W życiu kieruje się maksymą św. Augustyna Kochaj i rób co chcesz! Kocha swoją pracę, ale jeszcze większym uczuciem darzy najbliższych i przyjaciół. Dobre relacje napędzają ją do życia i zapewniają wewnętrzny ład i harmonię.

piotrowicz

Małgorzata Piotrowicz

Z wykształcenia psycholog, od kilkunastu lat w zawodzie. Wychowana na dziełach Andersena i braci Grimm, zakochana w twórczości Tolkiena i Pratchetta, szuka baśni pod każdym kamieniem. Zdarzyło jej się tłumaczyć książki dla dzieci i przypomniała sobie, że kiedyś marzyła o tym, by także coś napisać. A ponieważ marzenia lubią się czasem spełniać, zatrudniła trzech poważnych recenzentów — córkę, syna i męża. W wolnych chwilach włącza głośniej muzykę i znika.

annaplis

Anna Pliś

Tłumaczka literatury, lingwistka, pasjonatka słowa, matka trójki młodych czytelników. Absolwentka lingwistyki stosowanej (języki angielski i francuski), pracuje na co dzień z językami obcymi (także z hebrajskim). Nieustannie się czegoś uczy, w wolnych chwilach szyje, maluje i podróżuje. Czyta zawodowo (recenzując oraz tłumacząc) i dla przyjemności. Wciąż próbuje rozszyfrować zagadkę, jaki jest tajemny przepis na idealną książkę, i marzy, by kiedyś taką napisać. 

annast

Anna Starek-Wróbel

Pasjonuje się WordPressem od jego początków i tę pasję wykorzystuje zawodowo. Strony internetowe buduje od zera lub odświeża i dostosowuje do aktualnych wymogów. Zapewnia kompleksową opiekę techniczną i merytoryczną. Jest uzależnioną od słów copywriterką, która dla innych pisze z pasją nie mniejszą niż dla samej siebie. Tworzy blog JulyMorning.pl i kocha każdą sekundę w sieci! Poza nią — uwielbia podróże, strzelanie z broni krótkiej, whisky oraz koty.
I rozmowy o rzeczach ważnych, nawet jeśli są to rzeczy trudne. 

gosiasz

Małgorzata Szymborska

Polonistka, nauczyciel, kulturoznawca; magister filologii polskiej — absolwentka Uniwersytetu w Białymstoku (specjalizacja pedagogiczna w Centrum Edukacji Nauczycieli oraz specjalizacja „wiedza o kulturze”). Wcześniej — blogerka, recenzentka książek dla wydawnictw (m.in. Drzewa Babel) oraz portali internetowych (m.in. Planeta Kobiet), dzisiaj — pisze głównie dla siebie: wiersze, prozę poetycką i opowiadania. W wolnych chwilach zaczytuje się w poezji, biografiach i kryminałach. Kocha teatr, sport (w roli kibica), góry i muzykę rockową. Marzy o otwarciu antykwariatu i wydaniu własnej książki.

REDAKCJA I KOREKTA BAJEK

olga

Olga Kłos

Z wykształcenia dziennikarka i polonistka, absolwentka Studiów podyplomowych w zakresie Redakcyjno-Wydawniczym, korektorka, redaktorka, copywriterka, blogerka. Absolwentka uniwersytetów w Poznaniu oraz Toruniu. Fanka poprawnej polszczyzny i konstruktywnych wywodów, nie tylko naukowych, ale także tych wyrażonych w formach literackich. Prywatnie singielka, wielbicielka tatuaży oraz muzyki rockowej, szczególnie w wykonaniu kobiet. Na swoim koncie ma redakcje i korekty form wszelakich — od e-booków poradnikowych, przez prozę eksperymentalną i monografie naukowe, po literaturę fantasy i obyczajową.

ankak
fot. Iza Garbarz – Bellove

Anka K. Misztal

Jest jak kot Kiplinga: jak najdziksze ze wszystkich dzikich stworzeń — zawsze chadza własnymi drogami. Fanka słowa w każdej postaci — książek, komiksów, listów, piosenek i nocnych rozmów po świt. Pasjonatka Vallejo i Klimta. Star Wars i kina europejskiego. Francuskiego humoru i angielskiej melancholii. Herbaciara, rozkochana w kuchni śródziemnomorskiej oraz gorzkiej czekoladzie, suszonych pomidorach i czerwonym winie. Zjogowana miłośniczka Drogi Mlecznej. Introwertyczny wolontariusz. Wagabunda i firewalker. Czyta i pisze, odkąd pamięta. Lubi słuchać. (I mówić, gdy się ją oswoi). Redaktor, korektor i copywriter. Recenzent. Autor. Poeta. Treser Słów.

skibinska

Anna Skibińska‑Kaczmarczyk

Absolwentka filologii polskiej o specjalności teatrologicznej. Jej wielką pasją jest literatura, teatr, kino, rock oraz taniec towarzyski, który trenuje od trzeciego roku życia. Instruktorka tańca oraz fitnessu z kilkunastoletnim stażem, prowadzi zajęcia z dziećmi i dorosłymi. Z miłości do słowa została korektorką tekstów. Prywatnie żona i mama dwuletniego synka, z którym uwielbia spędzać czas, czytając, tańcząc i dobrze się bawiąc.

annaskora

Anna Skóra

Polonistka z pasją oraz zamiłowaniem do poprawności językowej. Absolwentka filologii polskiej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim im. Jana Pawła II. Przez krótki okres nauczycielka języka polskiego, obecnie redaktorka i korektorka językowa. Współpracuje z Wydawnictwem Helion, GW Fantazmaty oraz z portalem Histmag.org. Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwu dziewczynek i chłopca. W wolnym czasie pochłania literaturę wszelaką, najchętniej zaś powieści historyczne, zwłaszcza te poświęcone średniowieczu. Szczególnie ceni cykle Elżbiety Cherezińskiej. Miłośniczka papierowej wikliny i grzebania w ogródku.

ILUSTRACJE

front
fot. Joanna Brzyska

Agata Front

Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim. Współtworzyła portal Scena Myśli, pełniąc rolę redaktora działu kulturalnego. Pracowała również jako specjalista ds. promocji w firmie projektującej elektronikę, jako nauczyciel w szkole oraz grafik w studiu reklamy. Obecnie spełnia się w Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Pisze też krótkie teksty i zamieszcza je na blogu rodzynkiewicz.wordpress.com. Do przyjaciół pisuje tradycyjne listy. Dużo czyta. Ilustruje książki dla dzieci. Ma męża Wojtka i córki: Matyldę i Łucję. Lubi wcześnie zaczynać dzień. Jest niepoważna. Ale właściwie dlaczego miałaby być poważna?

SKŁAD

PAWEŁ UNIEJEWSKI_BIO

Paweł Uniejewski

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji w Szczecinie, z zamiłowania mim uliczny. Od piętnastu lat uwikłany w projektowanie książek i magazynów lifestylowych. Prywatnie zakochany we wszystkim, co ma w sobie pierwiastek wiedzy. Pasjonat rzeczy naukowych, eksperymentów fizycznych, po godzinach spędza czas uprawiając wspinaczkę ściankową. Mieszka w Poznaniu, z którym związany jest prywatnie i zawodowo. Miłośnik mocnej, czarnej kawy, winogron i śmierdzących serów.

WSPARCIE PROJEKTU

alina

Alina Benn

Z wykształcenia polonistka. Od początku jej kariera związana była z edukacją. Pracowała jako nauczycielka języka polskiego, była sekretarką w szkole, dyrektorką, organizowała szkolenia. Obecnie jest redaktorem publikacji metodycznej dla nauczycieli. Poza pracą, która daje jej poczucie spełnienia zawodowego, jest mamą dwójki rezolutnych pociech. Jej pasją jest odkrywanie siebie. Niezłomnie przemierza życie, czerpiąc z niego, ile się da!

ewap2

Ewa Popielarz

Redaktor, korektor, copywriter. Od 2006 roku czyta i pisze zawodowo. Na swoim blogu (ewapopielarz.pl), w mediach społecznościowych, a wkrótce także na kursie online uczy, jak być dobrym korektorem. Na Facebooku prowadzi grupę Po drugiej stronie książki, gdzie bez zadęcia, za to z humorem rozmawia o języku polskim i edycji tekstu. Lubi dobrą kawę, szczególnie kiedy uda jej się wypić ją ciepłą, co przy czwórce dzieci nie jest takie proste. Szuka sposobu na wydłużenie doby o przynajmniej kilka godzin. Kiedy jej się to uda – wszystkie prześpi, bez żadnych wyrzutów sumienia.

Logo (1)

Wsparcie hostingowe zapewnia JDM.pl